Loading Events

« All Events

Sujala Yoga 200 Saat Temel Uzmanlık Programı (Yoga Alliance onaylı ve çevrimiçi)

May 29 @ 20:00 - July 4 @ 20:00

Sujala Yoga’nın ve Sujala Yayıncılık’ın kurucu ortakları olarak, modern yoganın geleneksel köklerine, ezoterik ve fiziksel altyapısına, öğrenme ve öğretme yöntemlerine dair temel oluşturacak bir program sunuyoruz.

Yoganın temel değerlerini ve yoga uygulamalarının bireyde yarattığı değişimi deneyimlemek, yoga bilgilerini başkalarıyla paylaşmanın getirdiği sorumlulukları öğrenmek istiyorsanız, bu program sizin için verimli bir başlangıç noktası olacak.

Programın sonunda, kişisel uygulamanızı derinleştirmiş olacaksınız; fiziksel uygulamaların (duruş, nefes, gevşeme) çeşitleri, anatomik özellikleri, faydaları ve sınırlarını öğrenecek, kendi kişisel uygulamanızı oluşturabilmeniz için donanım kazanacaksınız. Günlük meditasyon uygulamanızı yerleştirebilmek için kendinize uygun pratiği bulma yöntemlerini öğrenecek, kadim meditasyon uygulamasını hayatınıza entegre edebileceksiniz.

Pandemi sebebiyle program çevrimiçi gerçekleşecek; ancak katılımcı sayımızı sınırlı tutarak 200 saatlik bu programdan azamî verim almanıza yardımcı olacağız.

Programa katılmak için…

En az 50 saatlik yoga deneyimi gereklidir.

Program boyunca yoğun fiziksel uygulamalar yapılacaktır ve detaylı bir şekilde bu uygulamaların derinlikleri çalışılacaktır. Belirli bir uygulama altyapısına sahip olmak, katılımcının uygulamaları rahat takip edebilmesi ve taze bilgiyi işleyebilmesi için önemlidir.

Farklı ekollerde deneyimi olan veya beden terbiyesi gerektiren farklı disiplinlerde çalışmış katılımcı adaylarıyla öncelikle ön görüşme yapılacaktır.

Katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlı tutulacağı için programı sunacak eğitmenlerle (Gülnihal Özdener & Zehra Elçin Özdener) çalışmış adaylara öncelik tanınacaktır.

Programın tarihleri

Pandemi sebebiyle program ve tüm seanslar çevrimiçi olarak Zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Resmî kararlarda bir değişiklik olduğu takdirde katılımcıların talebine göre programı stüdyo + çevrimiçi olacak şekilde sürdürmemiz ihtimal dahilindedir.

Cuma akşamları 2’şer saat, Cumartesi ve Pazar günleri ise 12’şer saat örgün eğitim gerçekleşecektir. Olağanüstü bir durum söz konusu olmadığı sürece katılımcıların tüm saatlerde mevcut bulunması gereklidir.

Buluşma tarihleri:

29-30 Mayıs 2021

4-5-6 Haziran 2021

11-12-13 Haziran 2021

25-26-27 Haziran 2021

2-3-4 Temmuz 2021

Haziran ayı içerisindeki Sujala / Dharma Yoga İstanbul Zoom seansları programa dahildir.

 

Detaylı bilgi için bize e-posta gönderin:

sujalayoga@gmail.com

Details

Start:
May 29 @ 20:00
End:
July 4 @ 20:00

Venue

Zoom

Organizer

Sujala Yoga
Phone:
+90 535 264 34 14
Email:
sujalayoga@gmail.com

Details

Start:
May 29 @ 20:00
End:
July 4 @ 20:00

Venue

Zoom

Organizer

Sujala Yoga
Phone:
+90 535 264 34 14
Email:
sujalayoga@gmail.com